آموزش تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

 آموزش تعمیر تلویزیون ایکس ویژن :

آموزش تعمیر تلویزیون ایکس ویژن برای کاربران این تلویزیون ضروری می باشد. در تمام مدل های ایکس ویژن یک عدد چراغ نشانگر وضعیت به نام چراغ استندبای در جلوی تلویزیون وجود دارد که بیانگر  این است که دستگاه در وضعیت استند بای (آماده به کار) می باشد و یا خاموش است.

انواع حالت های مختلف چراغ استندبای تلویزیون ایکس ویژن :
چراغ استندبای قرمز: به این معنی است که چراغ تلویزیون خاموش است.
چراغ استندبای چشمک زن زرد : به طور معمول شش بار مشغول چشمک زدن می باشد و به این معنی است که تلویزیون در حال روشن شدن می باشد.
چراغ استندبای سبز: دستگاه روشن و مشغول کار کردن می باشد.

تعمیر تلویزیون های ایکس ویژن:

در ادامه انواع معایبی که ممکن است تلویزیون ایکس ویژن شما به آن دچار شود ذکر شده است و انواع راه های تعمیر آن ها نیز بیان شده است.

تلویزیون گاهی روشن شده و گاهی رو چراغ پاور ثابت  می ماند:

این مشکل مربوط به برد پاور یا تغذیه تلویزیون ایکس ویژن می باشد. در بعضی مواقع نیز مشکل در مین برد یا همان برد اصلی می تواند باشد.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد:

این خرابی مربوط به پنل تلویزیون می باشد که اکثر موارد به دلیل آب خوردگی و ضربه خوردن به وجود می آید. اگر پنل مشکل آب خوردگی نداشته باشد، با تعمیر برد تصویر یا همان LVDS برطرف می شود.

برای چند ثانیه تصویر نمایان می شود و سپس قطع می گردد:

این مشکل مربوط به بک لایت تلویزیون ایکس ویژن می باشد. گاهی اوقات به علت خرابی برد پاور و اینورتر نیز این مشکل به وجود آید.

تلویزیون ایکس ویژن خاموش شده و چراغ جلوی تلویزیون چشمک می زند:

این مشکل در تلویزیون های ایکس ویژن مربوط به اختلال در برد پاور تلویزیون می باشد که تعمیرات برد پاور در محل مشتری انجام می شود.

تلویزیون ایکس ویژن روی حالت استندبای مانده است و چراغ پاور چشمک می زند:

این اختلال در اکثر موارد به دلیل کم شدن ولتاژ خروجی برد تغذیه یا پاور تلویزیون می باشد. که برای رفع این مشکل قطعات فرسوده با قطعات اورجینال تعویض می شود در مواردی هم مشکل از مین برد می باشد، که مین برد باید تعمیر گردد.

تلویزیون ایکس ویژن خاموش شده است:

این خرابی در اغلب موارد مربوط به برد پاور تلویزیون ایکس ویژن می باشد که معمولا به دلیل نوسان برق و هم چنین بیشتر شدن ولتاژ اتفاق می افتد. در این صورت به دلیل افزایش ولتاژ برق امکان خرابی برد مین نیز زیاد می باشد که در ابتدا برد پاور باید تعمیر شود در صورت رفع نشدن مشکل باید مین برد بررسی گردد.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک به عنوان یکی از تخصصی­ترین مراکز تعمیرات تلویزیون با بهره­گیری از تکنسین­ها و تعمیرکاران با تجربه و هم چنین دانش روز دنیا  اقدام به تعمیر تلویزیون های ایکس ویژن می کند.

هر تلویزیون معیوبی در حین حمل و نقل به  تعمیرگاه مربوطه ممکن است دچار مشکلات دیگری شود. تعمیرگاه­ معتبر و متخصص تلویزیون فدک به منظور کاهش این آسیب­ها  این امکان را به وجود آورده که تلویزیون در محلی که در آن قرار دارد، تعمیر گردد.