تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون های سامسونگ:

با توجه به نقش مهم تلویزیون در سرگرمی و تفریح افراد به وجود آمدن هرگونه خرابی و یا ایراد دراین دستگاه می تواند موجب کلافگی افراد شود که این موضوع بسیار ناخوشایند می باشد.
دستگاه تلویزیون به دلیل اینکه دارای ماهیت الکتریکی است و همچنین قطعات ریز و حساس دارد ، تعمیر و عیب یابی آن اصلا کار ساده‌ای نیست و ازعهده هر کسی برنمی‌آید.
با توجه به اینکه قیمت قطعات تلویزیون بسیار بالا می باشد و حتی ممکن است بعضی از قطعات آن کمیاب باشد ، تعمیر تلویزیون در منزل توسط خودمان و یا حتی افرادی که در این زمینه مهارت کافی ندارند کار کاملا نادرست و حتی دور از عقل می باشد،  پس بهترین کار این است که دستگاه خود را حتماً به شرکتهای معتبر تعمیرات تلویزیون بسپارید.

عیب یابی تلویزیون های سامسونگ :
در این بخش به یکسری عیوب و مشکلاتی می پردازیم ، که اکثر افراد در رابطه با تلویزیون خو با آن روبرو می شوند.
توجه داشته باشید که بعضی از مشکلات تلویزیون های سامسونگ مربوط به تنظیمات آن است و به خرابی دستگاه مربوط نمی باشد. بنابراین در ابتدای مواجهه با هرگونه ایراد در تلویزیون خود ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پس از گذشت چند دقیقه دوباره دستگاهتان را به برق متصل کرده و آن را روشن کنید، اگر مشکل دستگاهتان از بین رفت آن ایران مربوط به تنظیمات تلویزیون شما می باشد در غیر اینصورت مشکل از قطعات دستگاه شماست و حتما باید تعمیر شود.

مشکلات تصویر تلویزیون:
شایع ترین مشکلی که برای تلویزیون ها پیش می آید مربوط به تصویر  آنها است که خود را  در اشکال مختلف نشان می‌دهند.
خرابی و مشکلاتی که برای تلویزیونهای سامسونگ به وجود می آید شامل موارد زیر است:
۱. تصویر تلویزیون تاریک است و یا رنگهای آن بی روح و کم رنگ می باشند.
این مشکل مربوط به تنظیمات دستگاه می باشد شما می توانید از طریق منوی setting وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و Backlight دستگاه خود را مجدداً تنظیم نمایید.
۲. کم نور شدن صفحه تلویزیون
ممکن است هنگام تماشای تلویزیون با این مشکل مواجه شده باشید که نور دستگاهتان ناگهان کم می‌شود کم نور شدن صفحه تلویزیون در اکثر موارد به تنظیمات نور دستگاه بستگی دارد و لزوماً مشکل فنی تلویزیون نمی باشد.
اگر با تنظیم کردن دستگاه خود همچنان نور صفحه کم بود ممکن است مشکل از پنل دستگاه و یا حتی خرابی بک لایت  باشد .
۳. به وجود آمدن هاله های سیاه روی تصویر
اگر با این مشکل مواجه شدید دست به تنظیمات تلویزیون خود نزنید چون این مربوط به خرابی بک لایت دستگاه شما می باشد و باید حتما این قطعه تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شود.
۴. به هم ریختگی رنگ تصویر
این مشکل نیز مانند خرابی قبل مربوط به تنظیمات دستگاه نمی باشد بلکه مربوط به خرابی پنل تلویزیون است و تنها راه برطرف کردن این مشکل تعویض این قطعه می باشد.
۵. قطع شدن تصویر تلویزیون
قطع شدن تصویر یکی دیگر از مشکلات تلویزیون های سامسونگ می باشد.
در این عیب برد تی کان تلویزیون دچار خرابی شده است و حتماً باید تعمیر شود در این مشکل نور بک لایت تلویزیون همچنان وجود دارد اما تصویر تلویزیون قطع شده است.

به این نکته توجه داشته باشید که کاربران می توانند از منویsetting  دستگاه خود ، تنظیمات آن را باب میل و سلیقه خود تغییر دهند و حتی بعضی از مشکلات مربوط به تنظیمات تلویزیون را نیز رفع کنند.
تغییر در تنظیمات به دستگاه شما آسیب نمی رساند اما اگر پس از اعمال این تغییرات عیب تلویزیون شما برطرف نشد حتماً باید دستگاه خود را به نمایندگی های معتبر سامسونگ بسپارید تا آنها با سابقه بالای خود در این زمینه مشکل تلویزیون تان را حل کنند.

از بین بردن مشکلات تلویزیون:
اگر با خواندن این مطالب متوجه شدید که تلویزیون شما دارای یک عیب فنی است به هیچ عنوان خودتان آن را دستکاری نکنید و حتماً به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر تلویزیون نیازمند مهارت و تجربه بالا است و این کار از عهده هر کسی بر نمی‌آید.
بنابراین برای رفع مشکل دستگاه خود به افراد تازه کار در این زمینه اعتماد نکنید و تلویزیون خود را به یک متخصص مجرب بسپارید.
شرکت تعمیرات تلویزیون با داشتن کارگاه تخصصی و تیم ماهر و با سابقه آماده ارائه تمامی خدمات تعمیراتی برای انواع مدل های تلویزیون های سامسونگ می باشد.