تعمیر تلویزیون پلاسمای پاناسونیک در منزل

تعمیرات تلویزیون در سه راه افسریه

تعمیر تلویزیون پلاسمای پاناسونیک در منزل

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

تلویزیون دربازار لوازم خانگی ، هر روزه انواع مختلفی از برند ها با مدل ها ، سایزها و امکانات مختلف  طراحی و عرضه می شوند. خانواده ها معمولا تلاش می نمایند تا بهترین مدل ها و برند ها را انتخاب کنند تا با خرابی و مشکلات کمتری رو به رو شوند ،زیرا همیشه خرابی تلویزیون ها وقت و زمان زیادی از آنها خواهد گرفت و همچنین  باعث به وجود آمدن هزینه های هنگفتی می گردد.

انواع خرابی های قابل تعمیر تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون :

از دلایلی که باعث  بروز خرابی خواهد شد و می تواند برابر با تمام شدن عمر تلویزیون شود، اشتباه در نگهداری وسیله هست که بعد از طی شدن عمر مفیدش نیازمند به تعمیرات یا تعویض می شود، اما در مواردی مانند شکستگی یا آب خوردگی پنل تنها موضوعی که باعث بروز مشکل شده نگهداری غلط از دستگاه است.

تغییر رنگ به صورت روشن‌ یا تیره در صفحه ، وجود لکه ‌های سیاه در صفحه نمایش، عدم مشاهده تصویر،تصویر محو یا یک رنگ اضافی و غیره همگی از مورد های خرابی در  پنل تلویزیون هستند. در صورتی که به درستی تعمیر انجام نگیرد این هزینه ها بسیار زیان بار می باشد ،توصیه می کنیم برای هزینه های کمتر و صرف وقت کم تر با تعمیرکاران با سابقه و یا تعمیرگاه های تهران تماس برقرار کنید.

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

این موضوع یکی از رایج ترین مشکلاتی و مواردی است که کاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن مواجه می شوند. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی گردد. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل می شود.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون می باشد و معمولا گران ترین بخش در این دستگاه محسوب می گردد. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران به شمار می رود. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نمی باشیم و باید آن را تعویض کرد. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز هست تا با تخصص و دقت بالایی این عمل انجام پذیرد.

خرابی آی سی برد پاور:

از جمله وظایف بردپاور یا همان منبع تغذیه تبدیل ولتاژهای الکتریکی به یکدیگر می باشند که خراب شدن آن باعث به وجود آمدن این اتفاق می گردد. در این شرایط باید این قطعه تعمیر شود. برای اینکار می توانید با نمایندگی های مجاز و رسمی در تهران تماس برقرار نمایید.

کانال یابی دستی : (Manual Tuning)

برای انجام کانال‌یابی دستی می­توانید مراحل زیر را قدم به قدم ادامه دهید.

  1. گزینه‌ی کانال یابی دستی را با وارد شدن به بخش تنظیمات و منوی کانال­ها انتخاب کنید.
  2. بعد از آن از گزینه‌ی تلویزیون دیجیتال استفاده نمایید و در قسمت UHFCH کد هر کانال را وارد کنید. از طریق روابط عمومی استان می­توانید کد شهرستان محل سکونت خود را دریافت کنید.
  3. به عنوان آخرین اقدام گزینه‌ی به روز رسانی یا افزودن را انتخاب نموده  تا بتوانید کانال ایجاد شده را اضافه نمایید. اگر این گزینه را مشاهده نمی­کنید به بررسی آنتن بپردازید.

همان طور که گفته شد برای دریافت کانال‌های دیجیتال ، می‌توانید از این دو روش کانال یابی استفاده نمایید. کانال یابی خودکار، شبکه‌ها را بر اساس ترتیب و نام ارائه شده توسط صدا و سیما انجام می شود.

از مزایای کانال یابی دستی این است که شبکه‌ها به صورت مرتب شده دریافت می شوند و کانال­های تکراری در آن­ها نیست. در کانال‌ یابی به روش دستی به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها نیازمند می باشید. می­توانید این از صدا و سیمای منطقه‌ی خود این اعداد را دریافت نمایید.

اما اگر به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها دسترسی ندارید، گزینه ی کانال یابی خودکار انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

خدمات تعمیرگاه تخصصی تلویزیون فدک در تهران

مرکز تعمیرگاه تخصصی فدک در تهران تلویزیون توسط تعمیرکاران متخصص و کارآمد اداره می شود. این واحد معتبر و مجاز به تعمیرات می باشد. این مرکز با به همراه داشتن کارشناسان و تعمیرکاران مجرب حرفه ای و متخصص می تواند تعمیر تلویزیون های شما را در محل و در منزل زیر نظر خودتان انجام دهد . تعمیرات زیر نظر اتحادیه و با ارائه ضمانت کیفی برای شما عزیزان انجام می پذیرد.