تعمیر تلویزیون پلاسما در آذربایجان

تعمیرات تلویزیون در سه راه افسریه

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

علاقمندان به فیلم و سریال و فوتبال به خوبی از ارزش بالای تلویزیون و صفحه‌ی نمایش مطلع می باشند. از لذت بخش ترین قسمت های برنامه ‌های تلویزیونی تماشا در تلویزیون در ابعاد باکیفیت و بزرگ هست، که لذت ‌بخش و حس سینما را به بیننده انتقال می دهد. امروزه برندهای زیادی در سراسر دنیا از انواع تلویزیون براساس دانش و  فناوری روز تولید می گردد که امکان اتصال به گجت‌های دیگر را هم دارند. تلویزیون‌های جدید را می‌توان به‌راحتی از طریق کابل، بلوتوث و اپلیکیشن‌های گوناگون به گوشی‌های همراه متصل کرد و از مشاهده کردن فیلم‌های مورد علاقه لذت زیادی برد.

از ویژگی های تلویزیون‌های امروزی می توان به  امکانات و ویژگی‌های شاخص و منحصر به فرد آن ها اشاره داشت که فراتر از یک نمایشگر هستند و به کمک آن‌ها می‌توان لحظات خوش و باکیفیتی را ایجاد کرد. برخی از آن‌ها دارای صفحات تخت و بری دارای صفحات نمایش خمیده می باشند.

امروزه با توجه به قیمت بالای دستگاه و هزینه بالای تعویض قطعات آن و سخت یافتن برخی از قطعه ها، مشخصاً که تعمیر تلویزیون بدون داشتن اطلاعات کافی کاری خارج از منطق خواهد بود،چرا که  در صورت سپردن دستگاه به مراکز غیر مجاز ممکن است شما را دچار هزینه ای گزاف و یا حتی تعویض کل دستگاه نماید.

خرابی های رایج تلویزیون

امروزه کیفیت تلویزیون ها مدام در حال افزایش می باشد که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت چشمگیری و بالایی داشته است. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند که می تواند  به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار مشکلاتی گردند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

آب خوردگی

آب خوردگی تلویزیون یکی از عمده مشکلاتی می باشد که از نظر تعمیرکاران و تکنسین های مجرب مکرراً همیشه بعد از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات بسیار پر تکرار می باشد. گاهی نیز دلیل خاموش شدن و هرگز روشن نشدن تلویزیون نیز می گردد. آب خوردگی ها خیلی اوقات به علت ریختن آب بر روی دستگاه هست اما علت های دیگری نیز وجود دارد که شاید توجه کمتری به آنها شده است. مثل اینکه تلویزیون در محیطی است که در آن محیط رطوبت بسیاری موجود هست و این رطوبت داخل فضای داخلی دستگاه می شود یا هنگام تمیز کردن تلویزیون شیشه شور را با فاصله بسیارکمی از تلویزیون اسپری می نمایند و باعث داخل شدن آب به داخل دستگاه می شوند.

در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه داریم که هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش نمایید و با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس برقرار کنید.

نشانه های آب خوردگی:

اولین نشانه های آب خوردگی تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه تلویزیون می باشد که نشانه ای از تخریب اتصالات پنل هست. قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد tcon و برد و یا حتی در صورت آب خوردگی زیاد تخریب برد main  هم است که درصورت سپردن به افراد بی تخصص قطعا ممکن است هزینه های بیشتری نیز به کاربر متحمل نماید.

رنگ تصاویر خراب است

این نوع ایرادات معمولا به تنظیمات تلویزیون و کیفیت محتوای در حال پخش مرتبط هست اگر رنگ‌ها بی‌روح و مات نمایش داده شود، تنظیمات تصویر را تعویض کنید معمولا تلویزیون‌ها تنظیمات پیشفرض دارند. مودهای (mode) مختلف را امتحان کنید. همچنین می‌توانید با تغییر تنظیمات کنتراست و saturation رنگ‌ها را زنده و زیباتر کنید.
 با تنظیمات ،  روشنایی (brightness) می توانید  تصویر تلویزیون تاریک را روشن کنید.
تنظیمات color temperature و white balance به شما در زمینه ی تن رنگ ها کمک خواهد کرد. 

تنظیمات تلویزیون برای استفاده‌ی کاربران طراحی شده به صورتی که با تغییرات در تنظیمات تلویزیون آسیب نمی‌بیند! امتحان نمایید و اگر مشکل همچنان حل نشد یا مورد پسند شما نبود می‌توانید تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید.

درهم آمیختگی رنگ ها :

بهم ریختن رنگ ها،اضافه شدن غیر عادی یک رنگ در تمام تصویر یا قسمتی از آن ،وجود هاله ای بر روی صفحه نمایشگر همگی از علت هایی برای خراب شدن پنل تلویزیون محسوب می گردند که این مشکل  مربوط به ابتدایی ترین لایه پنل یعنی (Liquid) می باشد.

تنها راه حل در این مورد را می توان به تعویض پنل تلویزیون اشاره کرد که انجام این کار احتمال دارد هزینه زیادی را برای شما به بار آورد. برای اینکه بتوانید این مشکل را به آسانی و با کم ترین هزینه حل نمایید بهترین راه  تماس با تکنسین های مجرب و متخصص در تهران می باشد.

کند شدن تصویر تلویزیون

عدم وجود واکنش صحیح پنل به اطلاعات وارد شده و پاسخگویی پیکسل ها از جمله علت کند شدن تصویر تلویزیون است. تصاویر به حالت اسلوموشن  یا آهسته پخش داده شده و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی نمایش داده می شود. در مواردی این ایراد در یک سوم بالایی تصویر و معمولا در تمام بخش های تصویرنمایان می شود.

گاها در ابتدای شکل گیری این مشکل، پس از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه، ایراد رفع می شود. ولی به تدریج این زمان افزایش یافته و مشکل همچنان گسترش پیدا می کند. در اغلب موارد تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی قابل انجام بوده و نیاز به تعویض پنل نخواهد بود.

توجه به آنتن تلویزیون

علاوه بر کانال یابی باید به آنتن تلویزیون خود نیز توجه کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

اگر امکان افزودن یا به روزرسانی وجود نداشت و تلویزیون شما پیغام «بدون سیگنال»  را به نمایش در می آورد، احتمالا در دریافت سیگنال مشکل وجود دارد.اختلال ها می‌تواند مربوط به ایراد در آنتن، کابل آنتن، پورت آنتن تلویزیون و یا زاویه‌ی قرارگیری آنتن هم باشد.

ضمن اینکه باید توجه کنید که آنتن دهی برای کانال یابی و دریافت آن­ها در مناطق مختلف متفاوت هست. به همین علت یکی از نکات در تهیه­ ی آنتن، توجه به منطقه­ و محل زندگی کاربر می باشد.

ممکن است در یک سری از مناطق یک آنتن معمولی و رومیزی برای دریافت شبکه‌ها عملکرد مناسبی داشته باشد. این در حالی است که برخی مناطق برای عملکرد صحیح خود به آنتن هوایی نیاز دارند.

 کار نکردن دستگاه از راه دور

برای رفع کردن این مشکل کنترل را از همه  جهت ها امتحان کنید و چک کنید که در کدام قسمت بهترانجام می گیرد. اشیاء را از جلوی تلویزیون دور کنید ، باتری های کنترل را عوض کرده و در صورتی که هیچ یک این راه ها موثرنبود با سازنده آن تماس برقرار کنید.

عدم وجود سیگنال

این مشکل عموماً به اختلال در آنتن ها ربط دارد و معمولاً یک مشکل رایج در این دستگاه ها است . عدم وجود سیگنال می تواند به مربوط به تنظیم نبودن ارتفاع آنتن یا  پیدا نکردن ایستگاه برای دریافت سیگنال همچنین تداخلات سیگنال ها رخ می دهد. برای حل این مشکل می توانید ارتفاع آنتن را امتحان نمایید و از تقویت کننده های سیگنال استفاده کنید.

تاریک و روشن شدن تصویر از بالا

افراد زیادی با نمایندگی های تخصصی ما تماس دارند و مشکل دستگاه خود را تاریک و روشن شدن تصویر بیان می نمایند. ممکن است این خرابی ها به این شکل هست که قسمتی از تصویرنمایش داده نشود و دلیل این خرابی ها به طور معمول ممکن هست مربوط به اختلال در پنل دستگاه رخ داده باشد. از مهم ترین جزء قطعه ،پنل ها را می توان معرفی نمود که ازگران ترین قطعه ها است که خراب شدن آن باعث متحمل شدن هزینه ی زیادی شود. همچنین پیشنهاد می کنیم به علت حساس بودن این کار با تعمیرکاران مجرب و حرفه ایی در تهران تماس برقرار نمایید.

خدمات تعمیرگاه تخصصی تلویزیون فدک در تهران

تعمیرگاه تخصصی فدک در تهران با به همراه داشتن کارشناسان و تعمیرکاران مجرب حرفه ای و متخصص می تواند تلویزیون های شما را در محل و در منزل زیر نظر خودتان تعمیر کنند. این کار علاوه بر صرفه جویی وقت و هزینه شما موجب تعمیر تلویزیون شما به بهترین نحو می گردد. این تعمیرات تحت نظر اتحادیه و با ارايه ضمانت کیفی برای شما عزیزان انجام می شود.