تعمیر تلویزیون پلاسما در بازار

تعمیرات تلویزیون در سه راه افسریه

تعمیرات تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

در دنیای پیشرفته ی امروز، تلویزیون ها حرف زیادی برای گفتن دارند، می توان این دستگاه را جز جدا نشدنی زندگی انسان ها از گذشته تا اکنون به حساب آورد. پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش روز به روز تلوزیون ها شده است. از جمله امکانات خوبی که تلویزیون های امروزی را شامل می شود قابلیت اتصال به اینترنت و انواع مرورگرها، استفاده از بلوتوث، متصل شدن به انواع ورودی های متنوع مثل لپ تاپ ها و هارد ها و …. که باعث ارتباط راحت تر با لوازم الکترونیکی گریده است. تعمیر تلویزیون پلاسما در بازار

با این حال تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی و پلاسما ها که امروزه در بازار ها طرفداران زیادی دارند نیز خارج از تصور نمی باشد که بر اثر عوامل بسیاری مثل فرسودگی قطعات، ضربه خوردن و نوسانات برق و خیلی عوامل متعدد دیگر دچار خرابی هایی شوند. شما می توانید توسط تکنسین های مجرب آنها را به راحتی تعمیر کنید. در ادامه مطالب به چندین نوع از این خرابی ها اشاره خواهیم داشت.

انواع خرابی های قابل تعمیر تلویزیون

تخصصی ترین مرکز تعمیرات پنل تلویزیون

در ادامه به مشکلات رایج که در پنل های تلویزیون اتفاق می افتد و همچنین علل این اشکالات و شیوه تعمیر آنها اشاره خواهیم داشت. اگر در زمان استفاده از دستگاه متوجه بروز مشکلاتی و اختلال در پنل تلویزیون شدید می توانید با مطالب و مواردی که در ادامه خواهیم گفت ضمن تشخیص ایراد تا حدودی ، شیوه رفع مشکل را نیز آموزش ببینید. توصیه داریم تعمیرات تلویزیون و رفع اشکالات پیش امده در آن را به کارشناسان کار بلد بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار جلوگیری کنید. تعمیر تلویزیون پلاسما در بازار

آبخوردگی پنل تلویزیون

آبخوردگی در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی اصطلاحی است که در واقع مربوط به نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون رخ می دهد.

آبخوردگی در پنل دلایل متفاوتی دارد. گاهی مواقع هنگام بازی کودکان و یا پاکیزه کردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه نمایشگر، مایعات که بیس آن ها نیز رسانا هستند از پایین پنل بین قاب دستگاه و صفحه نمایش به داخل دستگاه نفوذ می کند و چون جایگاه قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون است باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به یکدیگر می گردد که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصور را منتقل می کند.

ضعیف شدن پنل تلویزیون:

ضعیف شدن پنل و خراب شدن آن، از مهم­ترین عوامل پرش یا سوسو زدن تصویر تلویزیون است. پنل، مهم­ترین قطعه تلویزیون می­باشد اصلی­ترین دلیل گران بودن تلویزیون، پنل آن است. اگر این قسمت دچار ایراد شودیا تصویر وجود ندارد و یادرصورت وجود آن قطع و وصل می­شود. تعویض پنل برای رفع مشکل پرش تصویر ممکن است هزینه زیادی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. تعمیر تلویزیون پلاسما در بازار

سوختن پیکسل ها

پیکسل ها در پنل تلویزیون، 3 عدد ساب برای ساخت رنگ دارند. کنترل پیکسل ها به صورت دسته جمعی توسط ترانزیستورها که در کنار هم هستند صورت می گیرد. در صورتی که در بخش های ذکر شده مشکلی رخ دهد، پیکسل به حالت خاموش در آمده که به اصطلاح سوختگی پیکسل یا پیکسل سوختگی گفته می شود. ریشه یابی علت اتفاق خرابی پنل تلویزیون ها نیازمند به بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی دارد که تنها با مراجعه به یک مرکز مجاز تعمیراتی معتبر ممکن می باشد.

استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

اگر در دستگاه خود با این مشکل مواجه شدید، جهت تعمیرات پنل تلویزیون باید برد پاور را مورد بررسی قرار داد. در صورت سالم بودن این بخش ممکن است که مین برد دستگاه دچار مشکل شده باشد که نیازمند به سپردن به افراد متخصص و کاربلد است.

وجود خطوط عمودی

خرابی پنل تلویزیون با پیدایش خطوط عمودی نیاز به بررسی های بیشتری دارد. ضربه خوردن پنل یا وجود مشکل در برد تیکان یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله دلایل پیدایش خطوط عمودی هستند. اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده است، برد تیکان و فلت های ارتباطی متهمین اصلی خرابی پنل تلویزیون شما می باشند. تعمیر تلویزیون پلاسما در بازار

در این شرایط می توانید امید داشته باشید که هزینه های تعمیر تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داشت. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر باشد مشکل از پنل اصلی می باشد و هزینه بیشتری برای کاربر به بار خواهد آورد. تنها راه برای رهایی از این مشکل، تعویض پنل است که کاربر را با هزینه ی بالایی مواجه می کند.

قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

 

اوصولا این اتفاق به دلیل متصل بودن دستگاه به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI و سایر لوازم رخ می دهد. استفاده از لوازمی از جمله لباسشویی، آبمیوه ‌گیری و یا لوازم مشابه در منزل، به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، علت ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می باشد.

وجود نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، منجر به ایجاد مشکلاتی از جمله نمونه بارز آن قطع شدن لحظه ای تلویزیون است که اتفاق می افتد.

فلت های آسیب دیده

 از موارد دیگر خاموشی صفحه آسیب دیدگی فلت ها ی تصویر می باشد. این اتفاق در صورت ورود مایعات به پنل رخ خواهد داد. در حقیقت آبخوردگی پنل تلویزیون موجب سوختن یا آسیب جدی فلت های ریز موجود در پنل می شود که نتیجه آن خرابی پنل تلویزیون خواهد بود.

کند شدن تصویر

کند شدن تصویر را می توان از جمله  مشکلاتی شمرد که در تلویزیون ها با برند های معتبر رخ می دهد.

در اين حالت تصویر به کندی و به صورت اسلو موشن مشاهده می گردد که ممکن است هاله هايي از تصوير قبل در تصوير بعدي مشاهده شود، معمولا تصویر قبلی چند ثانیه روی تصویر بعدی ثابت ماندگار می گردد.

دلیل کند شدن تصویر می تواند به خاطرعدم واکنش صحيح پنل به اطلاعات ورودی و پاسخ پیکسل ها مربوط شود. فرسوده شدن قطعات برد آدرس تلويزيون معمولا علت قطعی این خرابي است. در مواردي نیز ممکن است مربوط به لیکوید پنل باشد. در بیشتر مواقع تعویض برد آدرس ، به راحتی مشکل وارد شده را رفع می نماید. اگر این مشکل براي تلويزيون شما رخ داده است آن را خاموش کنید و با مرکز تخصصي تعمير پنل تلويزيون تماس برقرار نمایید تا در اولین فرصت نیرو لازمه را به آدرس مربوطه اعزام نمایند.

وجود نقطه سفید در تصویر

گاهی وجود یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر علت بروز مشکل می شود. باید بدانیم که در این مواقع، دستگاه دچار سوختگی پیکسل گردیده است. یعنی تمام اجزای مرتبط با هم برای این که پیکسل به نقطه‌ای تبدیل شود که رنگی باشد و هنگام نمایش دادن تصویر به درستی فعالیت نکند.

در نهایت پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، لازم به ذکر است راه حل این مشکل تنها تعویض پنل به صورت کامل است که می تواند بسیار پر هزینه باشد.

مرکز تعمیر پنل تلویزیون در تهران

مرکز تعمیرات تلویزیون فدک تهران به عنوان نماینده مجاز تعمیرات تلویزیون در تهران است .این مرکز با ارائه مشاوره های لازم ، اقدامات لازم برای تعمیر دستگاه ،هزینه های احتمالی و برآورد کل هزینه ها را به مشتری اعلام می کند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض قطعات حساس و عدم امکان تعمیر، از قطعات کاملا اورجینال و اصل با گارانتی معتبر استفاده می گردد. ضمن به روز بودن تعمیر کاران به آخرین اطلاعات مربوط به دستگاه های جدید، به دلیل تخصص تعمیرکاران به تمامی برند ها می توان این مرکز را به عنوان کارگاهی برای تعمیرات جامع و کامل، که تجهیزات مناسب برای عیب یابی، تعمیر و ترمیم را داراست معرفی نمود. در این واحد تعمیراتی امکانات و تسهیلات فوق العاده وسیع و پیشرفته ای از جمله سرویس تلویزیون در محل  نیزفراهم است که هر سطحی از نیاز را به راحتی برای مشتریان گرانقدر برطرف می کند.