تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

نمایندگی تعمیرات تخصصی تلویزیون پاناسونیک

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره


تعمیرات و رفع اختلالات ایجاد شده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها اگرچه ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح هر شهر می باشد اما با توجه به پیشرفت ساخت و تولید جدید تلویزیون ها در انواع برند ها و مدل ها، آنالیز و تعمیرات انجام شده لازم هست که به دست کارشناسان و متخصصین کاربلد واگذار شود، که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات به روز دنیا،  به دانش فنی مورد نیاز آن نیز تسلط کافی نیز داشته باشند. تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

عدم توجه به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجامِ تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، منجر به آن خواهد شد که بسیاری از دستگاه ‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود را به دست نیاورند یا حتی گاهی با خرابی بیش از پیش، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین رود و منجر به پرداخت هزینه بیشتری نیز برای شما گردد.

تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما در طرح ها و مدل های مختلف توسط برندهای مختلف و جهانی تولید و در بازار های  مختلفی عرضه می شوند که اصولا همه ی این امکانات را در بر می گیرند. گاهی اوقات در مقابل این امکانات و پیشرفت ها دستگاه دچار خرابی ها و مشکلاتی می شود که نیازمند به تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و مجرب می باشد. درادامه این مقاله چند مورد از این مشکلات و روش های تعمیر کردن آن ها را  با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

خرابی های رایج تلویزیون

 کیفیت تلویزیون ها امروزه روز به روز در حال افزایش است که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت چشمگیری و بالایی دارد. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند که ممکن است  به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار ایراداتی شود که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

خراب شدن خازن در برد پاور:

گاهی در حالت روشن نشدن یا دیر روشن شدن تلویزیون جریان ایجاد شده دارای ریپل می گردد وجریان dcپایین تر از حد مجاز ایجاد می کند. در این حالت منجر می شود جریان به درستی وارد قطعات بعدی نشوند و عملکرد صحیحی از خود نشان ندهند. به عنوان نمونه آی سی سیستم کنترل که با ولتاژی توسط پاور ایجاد شده است، کار می نماید و اگر کارکرد آن دچار مشکل شود تلویزیون دیر روشن می شود. از ویژگی های مهم خازن ها مخصوصا خازن های الکترولیت که در مورد آن بحث می نماییم، به مرور ظرفیت آن ها که بر اساس  واحد فاراد سنجیده می شود کم می گردد. ویژگی مهم دیگر این است که عبور جریان و گرم شدن خازن، دوباره باعث پر شدن ظرفیت شده و همزمان با عبور جریان و گرم شدن خازن، این کمبود ظرفیت نیز جبران می شود. همین ویژگی باعث می شود که تلویزیون دیر روشن شود. تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

یکی از اصول مهم در بخش تعمیر تلویزیون، رفع ضعف هایی هست که امکان دارد در آینده به مشکل تبدیل شود. عدم کیفیت خازن های مصرفی و همچنین نزدیک بودن ولتاژ وارده به خازن با ولتاژی کار، آن از دیگر علل خرابی خازن ها است که برای جایگزینی بهتر، می توان از خازن های با ولتاژ بالاتر استفاده کرد.

آب خوردگی

 آب خوردگی تلویزیون از نظر تعمیرکاران و تکنسین های مجرب یکی از عمده مشکلاتی می باشد که مکرراً همیشه بعد از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات بسیار پر تکرار می باشد. گاهی نیز باعث خاموش شدن و هرگز روشن نشدن تلویزیون نیز می شود. آب خوردگی ها خیلی اوقات به علت ریختن آب بر روی دستگاه هست اما علت های دیگری نیز هستند که کمتر به آنها توجه شده است. مثل اینکه تلویزیون در محیطی می باشد که در آن محیط رطوبت بسیاری موجود و این رطوبت داخل فضای داخلی دستگاه می گردد یا هنگام تمیز کردن تلویزیون شیشه شور را با فاصله بسیارکمی از تلویزیون اسپری می کنند و باعث داخل شدن آب به داخل دستگاه می گردند.

در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه  می کنیم که هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش کرده و با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس برقرار نمایید. تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

نشانه های آب خوردگی:

از اولین نشانه های آب خوردگی تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش است که نشانه ای از تخریب اتصالات پنل می باشد. قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد tcon و برد و یا حتی در صورت آب خوردگی زیاد تخریب برد main  هم است که درصورت سپردن به افراد بی تخصص قطعا ممکن است هزینه های بیشتری نیز به وجود آورد.

تعمیرات بک لایت تلویزیون

می توان گفت مصرفی ترین قطعه ی استفاده شده در تلویزیون بک لایت تلویزیون یا همان لامپ های ال ای دی پشت صفحه می باشد که نوع و شکل آن در هر مدل از هر برند متفاوت است. مثلا در یک مدل با مدل دیگر از دستگاه کاملا تفاوت بالایی دارد و نمی توان از دیگر بک لایت ها به جای بک لایت مختص هر سری استفاده نمود. تعمیر بک لایت تلویزیون نیاز به تخصص بالا ونیازمند تجربه ی بالایی است،چرا که در صورت نبود تخصص و تجربه قطعا پنل دستگاه آسیب جدی خواهد دید و با بلند کردن پنل منجر به شکستگی می شود.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی  و رشد هر روز آن و استفاده از آن در ساخت وسایل الکترونیکی، مراکز تولید کننده درصدد  هستند تا محصولات کارآمدتری در اختیار کاربران قرار گیرد. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات و اختلالات دستگاه های پیشین را رفع کنند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده می شود، به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشاره کرد. تعمیر پلاسماهای بانه ای در غرب تهران

اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه:

در ادامه­ ی مشکلاتی که صفحه و تصویر را تهدید می کند می توان به اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به صفحه اشاره داشت. در شرایطی که دستگاه با این مشکل مواجه گردد باید پنل به طور کامل تعویض شود و نمی توان آن را به شکل دیگری تعمیر کرد. همچنین باید اشاره نمود که یکی از اجزای اصلی پنل Liquid می باشد، که می تواند نقش بسزایی در اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه تلویزیون داشته باشد.

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

از رایج ترین مسئله و مشکلاتی که اکثرکاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن رو به رو می شوند. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی شود. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل هست.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون هست که معمولا گران ترین بخش در این دستگاه هاست. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران شمرده می شود. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نخواهید شد و باید آن را تعویض نمایید. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز است تا با تخصص و دقت بالایی این عمل انجام شود.

قسمتی از تصویر تیره شده است:

 گاهی علاوه بر مشکل تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالا، کاربران با تیره شدن قسمتی از صفحه نیز رو به رو می گردند. این اتفاق گاهی در قسمت های مختلف صفحه نمایش رخ می دهد، به عنوان یکی دیگر از نگرانی های این افراد حساب می شود.

 یکی از مشکلات بک لایت را می توان این موضوع دانست در صورتی که صفحه دچار ضربه نشده باشد، چرا که  علت این حادثه مربوط به بخشی از  LED BAR که خاموش شده ، می توان با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص آن را تعمیر نمود، اما معمولا اگر صفحه ضربه خورده باشد، پنل باید تعویض شود که کاربر با هزینه بالایی مواجه می گردد.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

کاربران ممکن است در تلویزیون های مختلف با مشکلات و اختلالات متفاوتی رو به رو گردند. اولین نکته در استفاده از تلویزیون بهره بردن صحیح از آن می باشد. اما ایجاد مشکل در این دستگاه ها یک امر اجتناب ناپذیر هست. به همین دلیل مهم ترین نکته، عیب یابی صحیح تلویزیون توسط تعمیرکار مربوطه می باشد.

شرکت خدمات تعمیرات تلویزیون فدک با بهره گیری از کارشناسان و تکنسین های مجرب به کاربران خود این امکان را می دهد که بتوانند مشکل تلویزیون خود را به بهترین نحو ممکن برطرف نمایند.