تعمیر پلاسما ال جی درمنزل

اهمیت تعمیرات پلاسما در زندگی روزمره

امروزه تلویزیون پلاسما جز لاینفک زندگی هر خانواده ی ایرانی است.در هر خانه ایی دسته کم یک تلویزیون وجود دارد و خانواده ها بسیاری از ساعات شبانه روز خود را به آن اختصاص میدهد. به همین علت شرکت های مختلف انواع تلوزیون ها را در رنگ ها .اینچ ها و امکانات متنوع و متعدد تولید و توزیع می کنند و برند های بسیار زیادی در بازار وجود دارد .یکی از محبوب ترین این برند ها سونی است که طرفداران زیادی دارد.

گاهی اوقات این پلاسما ها به علت های متعددی ممکن است دچار خرابی ومشکل شوند که در این مقاله به چند تا از مهم ترین مشکل ها و علت های به وجود آمدن آنها می شود اشاره میشود و شما میتوانید با تماس گرفتن با نمایندگی های رسمی در قم این مشکلات را به راحتی رفع کنید.

در ادامه به سراغ چند تا از این مشکلات می رویم.

ویروسی شدن دستگاه

امروزه یکی از مشکلات زیادی که برای تلوزیون ها به وجود میاید.ویروسی شدن آن به دلایل مختلف است که ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل در سیستم عامل و یا عملکرد تلویزیون شما شود در ادامه مقاله به چند تا از این علت ها اشاره می شود و راهکار های بر طرف کردن آنها نیز گفته می شود.

روش های تشخیص ویروس پلاسما

یکی از مهم ترین نشانه های ویروسی شدن دستگاه شما  این است که امکان دارد سرعت دستگاه در هنگام کار کردن پایین بیاید .که در زمان تعویض کردن شبکه ها و یا کارکرن با منوی دستگاه متوجه آن می شوید.یکی دیگر از این نشانه ها سیاه شدن تصویر در هنگام نمایش دادن است. برای اینکه بتوانید پی ببرید که آیا دستگاهتان ویروسی شده است یا خیرمی توانید از طریق رفتن به منوی تلوزیون و با اسکن کردن دستگاه متوجه این موضوع بشوید.

در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته می شود که این مشکل به چه دلایلی به وجود میاید و راه حل از بین آن چیست ؟

علل انتقال این ویروس ها

یکی از مهم ترین علت ها این است که پلاسما های دیجیتال امروزه میتوانند به اینترنت و انواع مرورگرها متصل شوند که همین امر ممکن است باعث به وجود آمدن ویروس ها شود و یا وصل کردن لپ تاپ .هارد و یا فلش مموری های ویروسی ممکن است باعث انتقال ویروس به دستگاه شود.

برای از بین بردن این مشکل و یا نصب آنتی ویروس ها بر روی دستگاه خود میتوانید به نمایندگی های تخصصی و رسمی تماس حاصل نمایید و از تکنسین های مجموعه کمک بخواهید.

خاموش شدن ناگهانی پلاسما :

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام تماشای تلویزیون دستگاه شما ناگهان خاموش شود این مشکل به دلیل علت های مختلفی باشد که در ادامه آن ها را باز گو میکنیم.

فرسودگی قطعات مین برد : برد اصلی دستگاه یا به اصطلاح مین برد از قطعات اصلی هر پلاسما است که وظیفه اصلی آن کنترل سایر اجزا و قطعات پلاسما است و مثل یک مغز در بدن انسان عمل میکند به همین علت نیز تعمیر یا تعویض آن ممکن است هزینه های زیادی را در بر داشته باشد.حال اگر تلوزیون شما ساعت های طولانی زیادی روشن باشد ممکن است قطعات مین برد دچار فرسودگی و خرابی شود.به همین علت به شما توصیه می شود ساعت هایی را که از تلویزیون استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید.برای رفع این مشل نیز می توانید با تعمیرکاران تخصصی در تهران تماس بگیرید تا با کم ترین هزینه قطعات خراب شده را تعویض یا تعمیر کنند.

خرابی مین برد پلاسما: خراب شدن خود قطعه مین برد نیز میتواند باعث خاموشی ناگهانی دستگاه شما شود.

نوسانات برق :پلاسما ها امروزه با ولتاژ های بسیار  کمی کار میکنند و اگر دستگاه شما به محافظ های برق یا همان ترانس ها وصل نباشد ممکن است نوسانات برق موجب خاموش شدن آن شود.

مشکل بهم ریختگی رنگ در پلاسما :

بهم ریختگی رنگ در پلاسما، از رایج‌ ترین مشکلاتی است که هم برای پلاسما های جدید مانند ال سی دی ها و ال ای دی ها و دستگاه های تلویزیون به وجود بیاید و حتی در پلاسما های قدیمی تر نیز مشاهده می شود.در ادامه علت این مشکل ها برایتان توضیح داده می شود.

خراب شدن پنل پلاسما :

یکی از دلایل بهم ریختگی پلاسما را می توان به خراب شدن پنل آن نسبت داد. صفحه   نمایشگر یا پنل پلاسما به عنوان اصلی  ترین و مهم  ترین قطعه در لوازم و قطعات پلاسما شناخته می شود. پنل از گران  ترین قطعات می  باشد و بیشتر از نیمی از قیمت پلاسما را بر عهده دارد. پنل پلاسما مجموعه  ای از قطعات سینی فلزی، بیس اصلی، لامپ  های بک لایت و … است. معمولا ایرادات و مشکلاتی که ممکن است برای پنل و صفحه   نمایشگر پلاسما اتفاق افتد، بسیار متفاوت می  باشد که خراب شدن و بهم ریختگی رنگ ها نیز یکی از همین مشکلات است.

دو عدد شدن تصاویر در پلاسما :

این مشکل از برد تیکان است. تیکان پردازش نهایی سیگنال تصویر و زمانبندی صحیح بخش های مختلف پبرای انتقال به برد آدرس و صفحه نمایش پلاسما را بر عهده دارد.بهم ریختن تصاویر در پلاسما .ایجاد خطوط عمودی و افقی و …. از دلایل خراب شدن این قطعه در پلاسما است.

سیاه شدن یک طرف صفحه پلاسما :

این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی از جمله از خراب شدن و سوختن پیکسل ها .سوختگی و خرابی پنل پلاسما .یا خرابی بک لایت ها باشد.به دلیل اینکه این مشکل به علت خرابی در یکی اجزای اصلی پلاسما است بهتر است در صورت خرابی حنما با نمایندگی ها و تکنسین های مجرب در تهران تماس بگیرید.

تصویر محو یا یک رنگ اضافی :

اگر تصاویر درست باشند اما رنگ‌ ها به شکل واقعی خودشان نباشند، همچنین اگر یک رنگ اضافی به صورت غیر‌عادی در تصویر قابل مشاهد باشد؛ به این معنی است که پنل دستگاه  باید تعویض شود، زیرا اولین لایه آن دچار آسیب شده است. که شما میتوانید از متخصصان با تجربه در این زمینه کمک بخواهید.

دو رنگ شدن تصاویر: اگر یک سمت  پلاسما شما تیره تر و یا کم نور تر باشد و سمت های دیگر روشن تر باشد به این معنی است که بلک لایت دچار مشکل شده است .اگر این قطعه در بازار وجود نداشته باشد باید کل پنل تعویض شود که برای تشخیص درست  و صرفه جویی در زمان و تعمیر به موقع آن بهتر است با نمایندگی های رسمی و تخصصی در تهران تماس حاصل نمایید.

خدمات تعمیرگاه تخصصی پلاسما فدک در تهران

تعمیرگاه تخصصی فدک در تهران با به همراه داشتن کارشناسان و تعمیرکاران مجرب حرفه ای و متخصص میتواند تعمیر پلاسما های شما را در محل و در منزل زیر نظر خودتان انجام دهد. این کار علاوه بر صرفه جویی وقت و هزینه شما باعث میشود پلاسما شما به بهترین نحو تعمیر شود. این تعمیرات تحت نظر اتحادیه و با ارايه ضمانت کیفی برای شما عزیزان انجام می شود.