نحوه جستجوی کانال در برندهای مختلف تلویزیون

در هنگام خرید تلویزیون جدید نیاز دارید تا کانال یابی انجام دهید و کانال های مختلف را سرچ نمایید. به طور کلی این کار در برندهای مختلف مشابه است اما تفاوت هایی نیز دارند. روند سرچ کانال ها به دو صورت دستی و خودکار انجام می شود که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

کانال یابی در تلویزیون های ال جی:

برای سرچ کانال ها در تلویزیون های ال جی باید در ابتدا به بخش منوی تنظیم کانال ها بروید. در بعضی از مدل ها این بخش با نام راه اندازی (setup) و در سایر مدل ها با نام کانال ها (programmes) تعریف می گردد.

از این بخش می توانید کانال یابی خودکار را انجام دهید و بگذارید تا فرآیند آن 100% کامل شود. پس از آن با انتخاب گزینه add یا update به کار خود خاتمه دهید. در کانال یابی دستی، به قسمت کانال یابی دستی بروید. در مرحله بعد در بخش VHF/UHF عددی که مربوط به پهنای باند کانال است را وارد نمایید. در نهایت گزینه add یا update را انتخاب نمایید. باید توجه کنید که برای این نوع از کانال یابی باید کد محل زندگی خود را بدانید. این کد را میتوانید از صدا و سیمای مرکز استان خود تهیه نمایید.

کانال یابی در تلویزیون های سامسونگ:

برای کانال یابی خودکار در این تلویزیون ها به قسمت تنظیمات دستگاه بروید و گزینه auto scan یا automatic scan را انتخاب نمایید. در این مرحله دستگاه به سرچ کردن کانال ها می پردازد. پس از اتمام گزینه channel set up complete را انتخاب نمایید تا فرآیند کانال یابی خودکار پایان یابد.

برای کانل یابی دستی در دستگاه ها و مدل های مختلف ممکن است نام های متفاوتی را مشاهده نمایید. معمولا نام این بخش ها broadcasting یا channel setting می باشد. پس از ورود به این بخش گزینه export setting را انتخاب نمایید. در مرحله بعد با انتخاب manual tuning می توانید با توجه به فرکانس های موجود کانال یابی دستی را انجام دهید. در صورتی که دستگاه برای نوع آنالوگ یا دیجیتال بودن از شما سوال بپرسد باید گزینه دیجیتال را انتخاب نمایید.

کانال یابی در تلویزیون های سونی:

برای کانال یابی در تلویزیون های سونی باید به قسمت تنظیمات دستگاه بروید. در کانال یابی خودکار در ابتدا باید آنالوگ یا دیجیتال بودن را مشخص نمایید و بگذارید دستگاه این روند را طی نماید. در کانال یابی دستی قبل از این که مسیر را انتخاب کنید باید روند [کانال]/ AFT]] [فیلتر صدا]/[پرش]/[سیستم رنگ]، باید PROG +/–  را  طی نمایید. در مرحله بعد پس انتخاب شماره برنامه و کانال مورد نظر می توانید آن ها را مرتب نمایید.

در کانال یابی دستی شما بر روند کانال یابی نظارت دارید و کانال ها را به ترتیب علاق خود جست­و­جو و اضافه می نمایید. در  کانال یابی خودکار با توجه به کانال های موجود در منطقه زندگی شما، اضافه می شوند.

خدمات تخصصی شرکت فدک:

شرکت فدک با ارائه خدمات تخصصی خود در زمینه خرید تلویزیون مناسب و مشاوره و تعمیر در حوزه تعمیرات تلویزیون به شما کمک می کند تا بنوانید تنظیمات تلویزیون خود را به بهترین شکل انجام دهید و در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید آن ها را رفع نمایید.