تعمیر ال ای دی بدون گارانتی ال جی

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره


تعمیرات و رفع اختلالات ایجاد شده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها اگرچه ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح هر شهر می باشد اما با توجه به پیشرفت ساخت و تولید جدید تلویزیون ها در انواع برند ها و مدل ها، آنالیز و تعمیرات انجام شده لازم می باشد که به دست کارشناسان و متخصصین کاربلد واگزار شود، که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات به روز دنیا،  به دانش فنی مورد نیاز آن نیز تسلط کافی نیز داشته باشند. تعمیر ال ای دی بدون گارانتی ال جی

عدم توجه به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجامِ تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، منجر به آن خواهد گشت که بسیاری از دستگاه ‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود را به دست نیاورند یا حتی گاهی با خرابی بیش از پیش، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین رود و منجر به پرداخت هزینه بیشتری نیز برای شما شود.

تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما در طرح ها و مدل های مختلف توسط برندهای مختلف و جهانی تولید و در بازار های  مختلفی عرضه می گردند ،که اصولا همه ی این امکانات را در بر می گیرند. گاهی اوقات در مقابل این امکانات و پیشرفت ها دستگاه دچار خرابی ها و مشکلاتی می گردد که نیازمند به تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و مجرب هست. درادامه این مقاله چند مورد از این مشکلات و روش های تعمیر کردن آن ها را  با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تعمیر ال ای دی بدون گارانتی ال جی

خرابی های رایج تلویزیون

 کیفیت تلویزیون ها امروزه روز به روز در حال افزایش می باشد که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت چشمگیری و بالایی دارد. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند که ممکن است  به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار ایراداتی گردند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

خراب شدن خازن در برد پاور:

گاهی در حالت روشن نشدن یا دیر روشن شدن تلویزیون جریان ایجاد شده دارای ریپل می باشد وجریان dcپایین تر از حد مجاز هست. در این حالت باعث می شود جریان به درستی وارد قطعات بعدی نشوند و عملکرد صحیحی از خود نشان ندهد. به عنوان نمونه آی سی سیستم کنترل که با ولتاژی توسط پاور ایجاد شده است، کار می نماید و اگر کارکرد آن دچار مشکل شود تلویزیون دیر روشن می شود. از ویژگی های مهم خازن ها مخصوصا خازن های الکترولیت که در مورد آن بحث می نماییم، به مرور ظرفیت آن ها که بر اساس  واحد فاراد سنجیده می شود کم می شود. ویژگی مهم دیگر این است که عبور جریان و گرم شدن خازن، دوباره باعث پر شدن ظرفیت شده و همزمان با عبور جریان و گرم شدن خازن، این کمبود ظرفیت نیز جبران می شود. همین ویژگی باعث می شود که تلویزیون دیر روشن گردد. تعمیر ال ای دی بدون گارانتی ال جی

یکی از اصول مهم در بخش تعمیر تلویزیون، رفع ضعف هایی است که امکان دارد در آینده به مشکل تبدیل شود. عدم کیفیت خازن های مصرفی و همچنین نزدیک بودن ولتاژ وارده به خازن با ولتاژی کار، آن از دیگر علل خرابی خازن ها  می باشد که برای جایگزینی بهتر، می توان از خازن های با ولتاژ بالاتر استفاده نمود.

آب خوردگی

 آب خوردگی تلویزیون از نظر تعمیرکاران و تکنسین های مجرب یکی از عمده مشکلاتی می باشد که مکرراً همیشه بعد از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات بسیار پر تکرار است. گاهی نیز باعث خاموش شدن و هرگز روشن نشدن تلویزیون نیز می شود. آب خوردگی ها خیلی اوقات به علت ریختن آب بر روی دستگاه هست اما علت های دیگری نیز هستند که کمتر به آنها توجه گردیده است. مثل اینکه تلویزیون در محیطی می باشد که در آن محیط رطوبت بسیاری موجود و این رطوبت داخل فضای داخلی دستگاه می گردد یا هنگام تمیز کردن تلویزیون شیشه شور را با فاصله بسیارکمی از تلویزیون اسپری می کنند و باعث داخل شدن آب به داخل دستگاه می شوند.

در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه داریم که هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش کرده و با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس برقرار نمایید.

نشانه های آب خوردگی:

از اولین نشانه های آب خوردگی تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه تلویزیون است که نشانه ای از تخریب اتصالات پنل می باشد. قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد tcon و برد و یا حتی در صورت آب خوردگی زیاد تخریب برد main  هم است که درصورت سپردن به افراد بی تخصص قطعا ممکن است هزینه های بیشتری نیز به بار آورد.

تعمیرات بک لایت تلویزیون

می توان گفت مصرفی ترین قطعه ی استفاده شده در تلویزیون بک لایت تلویزیون یا همان لامپ های ال ای دی پشت صفحه هست که نوع و شکل آن در هر مدل از هر برند متفاوت می باشد. مثلا در یک مدل با مدل دیگر از دستگاه کاملا تفاوت بالایی دارد و نمی توان از دیگر بک لایت ها به جای بک لایت مختص هر سری استفاده کرد. تعمیر بک لایت تلویزیون نیاز به تخصص بالا ونیازمند تجربه ی بالایی است،چرا که در صورت نبود تخصص و تجربه قطعا پنل دستگاه آسیب جدی خواهد دید و با بلند کردن پنل منجر به شکستگی می گردد.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

با توجه به پیشرفت تکنولوژی  و رشد هر روز آن و استفاده از آن در ساخت وسایل الکترونیکی، مراکز تولید کننده درصدد می باشند تا محصولات کارآمدتری در اختیار کاربران قرار گیرد. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات و اختلالات دستگاه های پیشین را رفع نمایند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده می گردد، به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشاره نمود.

اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه:

در ادامه­ ی مشکلاتی که صفحه و تصویر را تهدید می کند می توان به اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به صفحه اشاره کرد. در شرایطی که دستگاه با این مشکل مواجه گردد باید پنل به طور کامل تعویض شود و نمی توان آن را به شکل دیگری تعمیر نمود. همچنین باید اشاره نمود که یکی از اجزای اصلی پنل Liquid می باشد، که می تواند نقش بسزایی در اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه تلویزیون داشته باشد.

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

از رایج ترین مسئله و مشکلاتی که اکثرکاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن مواجه هستند. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی گردد. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل هست.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون می باشد که معمولا گران ترین بخش در این دستگاه هاست. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران شمرده می شود. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نخواهید شد و باید آن را تعویض کنید. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز است تا با تخصص و دقت بالایی این عمل انجام گیرد.

قسمتی از تصویر تیره شده است:

 گاهی علاوه بر مشکل تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالا، کاربران با تیره شدن قسمتی از صفحه نیز رو به رو می گردند. این اتفاق گاهی در قسمت های مختلف صفحه نمایش رخ می دهد، به عنوان یکی دیگر از نگرانی های این افراد حساب می گردد.

 یکی از مشکلات بک لایت را می توان این موضوع دانست در صورتی که صفحه دچار ضربه نشده باشد، چرا که  علت این حادثه مربوط به بخشی از  LED BAR که خاموش شده ، می توان با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص آن را تعمیر کرد، اما معمولا اگر صفحه ضربه خورده باشد، پنل باید تعویض شود که کاربر با هزینه بالایی رو به رو خواهد شد.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

کاربران ممکن است در تلویزیون های مختلف با مشکلات و اختلالات متفاوتی رو به رو شوند. اولین نکته در استفاده از تلویزیون بهره بردن صحیح از آن است. اما ایجاد مشکل در این دستگاه ها یک امر اجتناب ناپذیر هست. به همین دلیل مهم ترین نکته، عیب یابی صحیح تلویزیون توسط تعمیرکار مربوطه می باشد.

شرکت خدمات تعمیرات تلویزیون فدک با بهره گیری از کارشناسان و تکنسین های مجرب به کاربران خود این امکان را می دهد که بتوانند مشکل تلویزیون خود را به بهترین نحو ممکن برطرف کنند.