تعمیر تلویزیون پلاسما در جمهوری

تعمیرات تلویزیون در سه راه افسریه

تعمیرات تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

در دنیای تکنولوژی امروز، تلویزیون ها برای گفتن حرف های بسیاری دارند، به طوری که در دسته جدانشدنی از  زندگی انسان ها به حساب آورد که پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش روز به روز تلویزیون ها شده است. از جمله امکانات خوبی که تلویزیون ها شامل آن می شود، امکان اتصال به اینترنت و انواع مرورگرها، استفاده از بلوتوث، اتصال انواع ورودی های متنوع مثل لپ‌تاپ ها و هارد ها و …. که باعث ارتباط راحت تر با لوازم الکترونیکی شده است. تعمیر تلویزیون پلاسما در جمهوری

با این حال تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی و پلاسما ها که امروزه در بازار ها همراهان زیادی آن ها را دنبال می کنند، ممکن است بر اثر عوامل بسیاری مثل فرسودگی قطعات، ضربه خوردن و نوسانات برق و خیلی عوامل متعدد دیگر دچار خرابی هایی شوند که شما می توانید به راحتی و توسط تکنسین های مجرب آنها را به راحتی تعمیر کنید. در ادامه مطالب به چندین نوع از این خرابی ها اشاره خواهیم داشت. تعمیر تلویزیون پلاسما در جمهوری

انواع خرابی های قابل تعمیر تلویزیون

در ادامه به مشکلات رایج که در پنل های تلویزیون اتفاق می افتد و همچنین علت این اشکالات و شیوه تعمیر آنها اشاره می نماییم. اگر در زمان استفاده از دستگاه متوجه بروز ایرادات و اختلال در پنل تلویزیون شدید می توانید با مطالب و موارد گفته شده تا حدودی خودتان مشکل را تشخیص داده و شیوه رفع مشکل را نیز پیدا کنید. توصیه داریم تعمیرات تلویزیون و رفع اشکالات پیش آمده در آن را به کارشناسان کار بلد بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار خودداری کنید.

سوختن پیکسل ها

به پیکسل یا پیکسل‌هایی گفته می‌شود که به رنگ سیاه درآمده‌اند. این پیکسل‌ها که در واقع خاموش شده‌اند، در هر سه ساب پیکسل خود دچار خرابی گردیده اند .گاهی ممکن است مشکل از خود پیکسل و یا اجزای پشتیبانی کننده‌ی الکتریکی و یا نوری دستگاه باشد. این دسته از پیکسلها که ممکن است تعداد آنها از چند عدد تا چند صد و در بعضی موارد چند هزار پیکسل باشد را به شکل های  مختلفی مثل خط و یا لکه های ابر مانند و حتی گاهی بصورت دایره های با اندازه های مختلف ظاهر کنند.( پیکسلهای مرده که به صورت خط مشاهده می شوند معمولا با خطوطی که در اثر قطع شدن فلتهای پنل ایجاد می شود به اشتباه گرفته می شوند . درصورتی‌که صفحه ی شما دارای گارانتی یا خدمات پس از فروش باشد، می‌توانید با مراجعه به مراکز تعمیر مجاز از افراد متخصص بخواهید این مشکل را رفع کنند. درضمن برخی از نمایشگرها با ضمانت تعویض با دستگاه سالم نیز امکان پذیر هستند.  تعمیر تلویزیون پلاسما در جمهوری

استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

اگر در دستگاه خود با این ایراد رو به رو شدید، جهت تعمیرات پنل تلویزیون حتما باید برد پاور را مورد بررسی قرار داد. در صورت سالم بودن این بخش این احتمال به دور نمی باشد که مین برد دستگاه دچار مشکل شده باشد که نیازمند به سپردن به افراد متخصص و کاربلد هست.

وجود خطوط عمودی

خرابی پنل تلویزیون با پیدایش خطوط عمودی نیاز به بررسی های بیشتری دارد. ضربه خوردن پنل یا وجود مشکل در برد تیکان یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله علت های پیدایش خطوط عمودی در صفحه نمایش است. اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه رسم شده باشد، برد تیکان و فلت های ارتباطی متهمین اصلی خرابی پنل تلویزیون می باشند. تعمیر تلویزیون پلاسما در جمهوری

فراموش کردن رمز تلویزیون :

یکی از رایج ترین اتفاقاتی که ممکن است در لیست خرابی ها فراموش کردن رمز تلویزیون هست که می تواند برای کاربران این دستگاه اتفاق رخ دهد. هر فرد ممکن هست به دلایل مختلفی رمز تلویزیون خود را فراموش کند. در این هنگام مهم ترین مسئله بازیابی رمز می باشد تا فرد بتواند مانند گذشته از آن  به راحتی استفاده مجدد داشته باشد.

بازیابی رمز تلویزیون:

بازیابی رمز تلویزیون یکی از مهم ترین درخواست هایی است که کاربران این دستگاه از مراکز درخواست می کنند. برای این کار ابتدا باید دقت نمایید که آیا تلویزیون شما webos می باشد یا خیر webos. چرا که بازیابی رمز در این دو نوع متفاوت است.

اگر منوی برنامه های کاربردی در پایین صفحه قرار دارد، با انتخاب گزینه Home بتوانید وارد آن شوید، تلویزیون شما webos می باشد در غیر این صورت غیر webos خواهد بود.

خرابی لامپ های تصویر تلویزیون

لامپ تلویزیون با فراهم کردن روشنایی مورد نیاز برای  به نمایش رسیدن تصویر نقش مهمی را ایفا می کند. اگر لامپ تصویر تلویزیون دچار خرابی گردد، تصویر از بین رفته و یا قطع و وصل خواهد شد. یکی از مهم­ترین دلایلی که باعث خرابی لامپ ها می شود، استفاده بیش از حد تلویزیون می باشد. اگر تلویزیون همیشه در حال روشنی باشد، گرمای زیادی در قطعات تولید می شود. افزایش تدریجی حرارت قطعات تلویزیون آسیب جدی وارد می نماید که در بیشتر مواقع لامپ تصویر بیشترین حساسیت را  در این رابطه مشخص می کند.

فلت پنل تلویزیون

تصویر تلویزیون های LED, LCD از چندین ستون رنگی کنار هم متشکل شده اند که اطلاعات هر یک از این ستون ها از طریق یک قطعه ارتباطی به صفحه نمایش منتقل می شود و به این قطعه فلت پنل می گویند. در حقیقت یک کابل ارتباطی که در وسط آن IC پردازشگر موجود می باشد. ورودی این کابل اطلاعات تصویر را از برد آدرس و خروجی آن اطلاعات تصویر پردازش شده برای خطوط متفاوت تصویر است و اتصال فلت ها در هر دو قسمت اتصال برد آدرس و پنل به شکل بایدینگ هست.

از محبوب ترین و پرفروش ترین ها در بازار امروزی تلویزیون هایی از جمله پلاسما ال سی دی و ال ای دی اند، اما با این وصف به دلیل هایی مثل ضربه خوردن ،قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار مشکل خواهد شد که در ادامه به چند مورد از مهم ترین و بارز ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

خاموش شدن تلویزیون

گاهی ممکن است که دستگاه به صورت ناگهانی دچار خاموشی گردد و دیگر روشن نشود .در ادامه علت های آن برای شما بیان خواهیم کرد.

تصویر محو از یک رنگ اضافی:

گاهی ممکن هست رنگ ها در تصویر به شکل واقعی خودشان مشاهده نگردند، اما تصاویر درست نمایش داده شود، یا حتی اگر یک رنگ اضافی به صورت غیر‌عادی در تصویر نمایان شود، در این صورت نیز باید پنل دستگاه را تعویض نمایید چرا که اولین لایه آن دچار آسیب گردیده است.

تصویر در تلویزیون دو عدد می شود:

از علت های دو عدد شدن تصویر می توان به خرابی برد تیکان اشاره نمود. ارتباطی به رنگ هایی که در تلویزیون وجود دارد، ندارد. بهترین  راه  برای حل این مشکل که خودتان هرگز دست به تعمیر آن اقدام نکنید، زیرا ممکن هست ضمن اینکه مشکل را رفع نکرده، منجر به وجود آمدن مشکل حاد تر و هزینه بیشتری نیز شود.

مرکز تعمیر پنل تلویزیون در تهران

مرکز تعمیرات تلویزیون فدک تهران به عنوان نماینده مجاز تعمیرات تلویزیون در تهران است.این مرکز با ارائه مشاوره های لازم قبل از اقدامات لازم برای تعمیر دستگاه هزینه های احتمالی و برآورد کل هزینه ها را به مشتری اعلام می دارد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض قطعات حساس و عدم امکان تعمیر، از قطعات کاملا اورجینال و اصل با گارانتی معتبر استفاده می گردد. در این مرکز ضمن به روز بودن تعمیر کاران به آخرین اطلاعات مربوط به دستگاه های جدید، به دلیل تخصص تعمیرکاران به تمامی برند ها می توان این مرکز را به عنوان کارگاهی برای تعمیرات جامع و کامل که تجهیزات مناسب برای عیب یابی، تعمیر و ترمیم را داراست معرفی کرد. در این واحد تعمیراتی امکانات و تسهیلات فوق العاده وسیع و پیشرفته ای از جمله سرویس تلویزیون در محل  نیز فراهم است که هر سطحی از نیاز را به راحتی برای مشتریان گران‌قدر برطرف می کند.