تعمیر تلویزیون پلاسما در هفت تیر

تعمیر تلویزیون در محل در جنت آباد

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

امروزه افزایش شدید قیمت ها منجر شده که کاربران در مواجه با  خرابی ابتدا به فکر تعمیر سپس در صورت تعمیر اقدام به تعویض نمایند.  از بزرگترین قسمت های زندگی هر بشری استفاده از دنیای دیجیتال در قرن 21  است. شناخت تلویزیون در زندگی امروزی صحبت های بسیار زیادی برای گفتن دارد .درصد بالایی از خانواده ها و حتی جوانان روزانه اوقات فراغت خود را با تلویزیون ها سپری می نمایند.

تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما در طرح ها و مدل های مختلف توسط برندهای مختلف و جهانی تولید و در بازار های  مختلفی عرضه می گردند که اصولا شامل همه ی این امکانات نیز هستند. گاهی اوقات در مقابل این امکانات و پیشرفت ها دستگاه دچار خرابی و مشکل می شود که نیازمند به تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و مجرب می باشد. درادامه این مقاله چند مورد از این مشکلات و روش های تعمیر کردن آن ها را  با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تعمیر تلویزیون پلاسما در هفت تیر

خرابی های رایج تلویزیون

یکی از گران قیمت ترین لوازم منزل تلویزیون است، تعمیر تلویزیون با توجه به قیمت ها بسیار انتخاب مناسب تری  به نسبت از خرید یک تلویزیون جدید است، عمده مشکلاتی که در تلویزیون رخ می دهد مربوط به پنل نمایشگر آن است، با یک اشنایی ساده با ویژگی های پنل تلویزیون می توان از بروز مشکلات جدی پیشگیری کرد. 

همچنین با توجه به افزایش روند کیفی تلویزیون ها ، به طوری که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت داشته است که موجب شده به عنوان یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز در بازار لوازم خانگی باشند. ضمن این محبوبیت گاهی ممکن است تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار مشکلاتی شوند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم کرد. تعمیر تلویزیون پلاسما در هفت تیر

صفحه نمایشگر یا پنل تلویزیون را می توان در دسته ی قطعه اصلی پرکاربرد و مهم در لوازم و قطعات تلویزیون دانست. پنل تلویزیون یک لایه خارجی یا صفحه نمایش است که برای محافظت از شکستن پنل از آن استفاده می شود .

خاموش شدن تلویزیون

گاهی ممکن هست که دستگاه به صورت ناگهانی دچار خاموشی شود و دیگر روشن نشود . از جمله دلایل خاموشی می توان به آبخوردگی اشاره داشت .در ادامه علت های آن برای شما بیان خواهیم کرد.

آبخوردگی پنل تلویزیون

آب خوردگی پنل تلویزیون را می‌توان در گروه  شایع‌ترین اشکالات احتمالی در این دستگاه به شمار آورد. در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش نمایید و با کارشناسان تعمیر تلویزیون ارتباط برقرار نمایید. تعمیر تلویزیون پلاسما در هفت تیر

تعمیر بک لایت تلویزیون 

بک لایت، نور پشت صفحه تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی را تشکیل می دهد. وقتی بک لایت تلویزیون خراب می شود نور صفحه قطع می شود و صفحه تلویزیون به سیاهی می رود که در این حالت تلویزیون روشن است و شما صدای تلویزیون را به تنهایی خواهید شنید و می توانید شبکه های تلویزیون را تعویض کنید اما تصویر مشاهده نخواهد شد. هزینه تعمیر بک لایت با توجه به مدل و اینچ تلویزیون متفاوت می باشد.

سیاه شدن یک طرف تلویزیون:

از دیگر اختلالاتی که قطعا به اجزای اصلی تلویزیون مربوط است می توان به سیاه شدن تلویزیون اشاره کرد. این مورد می تواند به دلیل خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت رخ دهد.

تصویر محو از یک رنگ اضافی:

گاهی ممکن هست رنگ ها در تصویر به شکل واقعی خودشان دیده نشوند، اما تصاویر درست نمایش داده شود، یا حتی اگر یک رنگ اضافی به صورت غیر‌عادی در تصویر قابل نمایان شود ،در این صورت نیز باید پنل دستگاه را تعویض کنید چرا که اولین لایه آن دچار آسیب شده است. تعمیر تلویزیون پلاسما در هفت تیر

دوتایی شدن تصویر در نمایشگر تلویزیون 

از علل های دو عدد شدن تصویر خرابی برد تیکان را می توان اشاره داشت که ارتباطی به رنگ هایی که در تلویزیون وجود دارد، ندارد. راه حل این مشکل تنها می توان گفت هرگز خودتان هرگز تصمیم به تعمیر نگیرید زیرا ممکن هست علاوه بر اینکه مشکل را رفع نکنید باعث به وجود آمدن مشکل حاد تر و هزینه بیشتری نیز شوید.

دوتایی شدن تصویر در پنل نمایشگر تلویزیون یکی از موادری است که ممکن است به ندرت اتفاق افتد، اما شاید برای شما هم پیش بیاید که تصویر تلویزیونتان به صورت ناگهانی دو تایی  مشاهده گردد.

ایجاد اختلال در پنل اصلی و یا برد  TCON علت اصلی دوتایی شدن تصویر می باشد.

 در هنگام بروز این مشکل برد تلویزیون باید تعویض گردد، این تعویض و خریداری برد جدید موجب هزینه کردن بالایی می باشد که  می تواند به اندازه خرید یک تلویزیون جدید هزینه آور شود.

فراموش کردن رمز تلویزیون :

فراموش کردن رمز تلویزیون یکی از رایج ترین اتفاقاتی که  ممکن است در لیست خرابی ها باشد که می تواند برای کاربران این دستگاه اتفاق افتد. هر فرد ممکن هست به دلایل مختلفی رمز تلویزیون خود را فراموش نماید. در این هنگام مهم ترین مسئله بازیابی رمز است تا فرد بتواند مانند گذشته از آن  به راحتی دوباره استفاده نماید.

بازیابی رمز تلویزیون:

بازیابی رمز تلویزیون یکی از مهم ترین درخواست هایی می باشد که کاربران این دستگاه از مراکز درخواست می کنند. برای این کار ابتدا باید توجه کنید که آیا تلویزیون شما webos می باشد یا غیر webos. چرا که بازیابی رمز در این دو نوع متفاوت خواهد بود.

اگر منوی برنامه های کاربردی در پایین صفحه قرار دارد و با انتخاب گزینه Home  می توانید وارد آن شوید، تلویزیون شما webos می باشد در غیر این صورت غیر webos  خواهد بود.

خرابی مین بورد تلوزیون :

 مین بورد یا برد اصلی تلویزیون از اصلی ترین قسمت های هر دستگاه تلویزیون است و وظیفه آن کنترل سیستم تلویزیون می باشد. هم چنین به بقیه بخش های تلویزیون نیز دستور کارشان را  ضمن کنترل ارسال می کند. مین برد شامل اجزای مختلفی است که اگر هر کدام از آنها دچار خرابی یا مشکل گردد می تواند موجب به وجود آمدن لرزش و پرش در تصویر دستگاه شود.

تعمیر مشکل صدای تلویزیون

خرابی صدا در تلویزیون های ال ای دی، از مشکلات شایع هست. در صورتی که صدای تلویزیون شما قطع شود ابتدا به منوی تلویزیون مراجعه ، سپس ضمن رفتن به قسمت تنظیمات صدا از خاموش یا روشن بودن صدای تلویزیون اطمینان خاطر پیدا نمایید. در صورتی که تنظیمات درست انجام شده بود یک هدفون استفاده کنید و آن را به ورودی هدفون تلویزیون بگذارید، در صورتی که صدا وجود داشت احتمال زیاد بلندگوی تلویزیون خراب می باشد و باید تعویض شود. در این حالت شما می توانید با مرکز تعمیر تلویزیون در تهران تماس برقرار کنید و درخواست راهنمایی و تعمیر آن را کنید.

کار تعمیر تلویزیون را به تعویض نیندازید

اگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد، پس هرچه زودتر دست به‌ کار شوید. ما برای تعمیر هر نوع برند تلویزیون، تعمیرکار مرتبط را اعزام خواهیم کرد. پس برای تعمیر تلویزیون در هر برندی در منزل، روی مرکز تعمیرات فدک حساب نمایید.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

یکی از نکات مهم در انجام تعمیرات تلویزیون، عدم جابجایی دستگاه است. خیلی از شکستگی‌ها و ترک های ایجاد شده روی قطعات تلویزیون به دلیل جابه جایی  ها رخ می دهد.

گاهی اوقات قطعه ای که تعمیرکار تلویزیون می تواند آن را تعمیر کند با دستکاری‌های غیر اصولی و یا جابجایی کاملا از دور خارج می شود و باید تعویض شود که موجب ساخت هزینه بیشتری  برای شما می شود.

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک یکی از تخصصی­ترین مراکز تعمیرات تلویزیون هست که با بهره­ گیری از دانش روز و تکنسین­ها و تعمیرکاران  مجرب اقدام به تعمیر انواع مدل­های مختلف تلویزیون می کند. ما در مرکز خود تعمیرکاران مجرب و مسلط به انواع برندهای تلویزیون را استخدام کرده ایم تا آسودگی خیال مشتریان را فراهم کنیم که در  ضمن راحتی نیز بتوانند تعمیر تلویزیون خود را به دست افراد متخصص آن برند سپارند.