تعمیر پلاسما در حصار امیر

تعمیر پلاسما در حصار امیر

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره


تعمیرات و رفع اختلالات ایجاد شده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها اگرچه ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح هر شهر می باشد اما با توجه به پیشرفت ساخت و تولید جدید تلویزیون ها در انواع برند ها ، آنالیز و تعمیرات انجام شده لازم است که به دست کارشناسان و متخصصین کاربلد سپرده گردد، که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات به روز دنیا،  به دانش فنی مورد نیاز آن نیز تسلط کافی نیز داشته باشند.

لازم به ذکر است عدم توجه به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجامِ تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، منجر به آن خواهد شد که بسیاری از دستگاه ‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود به را به دست نیاورند یا حتی گاهی با خرابی بیش از پیش، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین برود و منجر به پرداخت هزینه بیشتری نیز برای شما شود.تعمیر پلاسما در حصار امیر

تلویزیون یکی از لوازم ثابت و ضروری درهر منزل به حساب می آید. امروزه در هر خانه ای می توان به راحتی حداقل یک  دستگاه تلویزیون یافت به نحوی که تلویزیون را می توان جزئی جدا نشدنی از اوقات فراغت و سرگرمی تمام اعضای خانواده محسوب نمود که از کار افتادن یا خرابی آن نیز می تواند بسیار کسالت آور و ناراحت کننده شود.

تلویزیون ها ی ال ای دی و ال سی دی و پلاسما در طرح ها و مدل های مختلف توسط برندهای مختلف و جهانی تولید و در بازار های  مختلفی عرضه می گردند ،که اصولا شامل همه ی این امکانات نیز می شوند. گاهی اوقات در مقابل این امکانات و پیشرفت ها دستگاه دچار خرابی ها و مشکلاتی می شود که نیازمند به تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و مجرب  است. درادامه این مقاله چند مورد از این مشکلات و روش های تعمیر کردن آن ها را  با شما به اشتراک خواهیم کرد. تعمیر پلاسما در حصار امیر

خرابی های رایج تلویزیون

 امروزه کیفیت تلویزیون ها روز به روز در حال افزایش است که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت چشمگیری و بالایی خواهد داشت. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی هستند که ممکن هست  به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار ایراداتی گردند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

آب خوردگی

 امروزه آب خوردگی تلویزیون از نظر تعمیرکاران و تکنسین های مجرب یکی ازمشکلاتی است که مکرراً همیشه بعد از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات بسیار پر تکرار بوده است. گاهی نیز باعث خاموش شدن و هرگز روشن نشدن تلویزیون نیز می شود. آب خوردگی ها خیلی اوقات به علت ریختن آب بر روی دستگاه هست اما علت های دیگری نیز وجود دارد که کمتر به آنها توجه گشته است. مثل اینکه تلویزیون در محیطی می باشد که در آن محیط رطوبت بسیاری  موجود است و این رطوبت داخل فضای داخلی دستگاه می گردد یا هنگام تمیز کردن تلویزیون شیشه شور را با فاصله بسیارکمی از تلویزیون اسپری می نمایند و باعث داخل شدن آب به داخل دستگاه می شوند.

در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه داریم که هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش کنید و با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس برقرار نمایید. تعمیر پلاسما در حصار امیر

نشانه های آب خوردگی:

از اولین نشانه های آب خوردگی تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه تلویزیون هست که نشانه ای از تخریب اتصالات پنل می باشد .قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد tcon و برد و یا حتی در صورت آب خوردگی زیاد تخریب برد main  هم باشد که درصورت سپردن به افراد بی تخصص قطعا ممکن است هزینه های بیشتری نیز به بار آید.

تعمیرات بک لایت تلویزیون

می توان گفت مصرفی ترین قطعه ی استفاده شده در تلویزیون بک لایت تلویزیون یا همان لامپ های ال ای دی پشت صفحه می باشد که نوع و شکل آن در هر مدل از هر برند متفاوت است. مثلا در یک مدل با مدل دیگر از دستگاه کاملا تفاوت بالایی دارد و نمی توان از دیگر بک لایت ها به جای بک لایت مختص هر سری استفاده کرد. تعمیر بک لایت تلویزیون نیاز به تخصص بالا ونیازمند تجربه ی بالایی است،چرا که در صورت نبود تخصص و تجربه قطعا پنل دستگاه آسیب جدی خواهد دید و با بلند کردن پنل منجر به شکستگی می گردد.

تعمیر فلت تلویزیون

 از جمله ایرادات خرابی فلت تلویزیون هست که همزمان با آبخوردگی تلویزیون اتفاق می افتد. به عبارتی دیگر یکی از خرابی‌های پیش آمده در صورت آبخوردگی تلویزیون، همین خرابی فلت‌های تلویزیون نیز خواهد بود که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون مستقر است.

با ورود مایعات به این بخش از دستگاه (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می گردند) پین های فلت های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر، که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون جای دارند، دچار اتصالی می گردند و عملکرد این بخش را دچار اختلال می کنند.

در صورتی که خرابی پیش آمده در فلت‌های تلویزیون به همین میزان باقی بماند، تعمیر تلویزیون  با ترمیم برد آدرس و فلت های آبخورده امکان‌پذیر خواهد بود. در غیراینصورت، یعنی در صورتی که خرابی پیش آمده به بخش‌های دیگر سرایت خواهد نمود و منجر به خرابی خود فلت های، خطوط ارتباطی فلت های و آی سی پردازنده گردد، که در این صورت تعمیر فلت تلویزیون دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود و تنها راه باقی مانده تعویض فلت های پنل تلویزیون LED و LCD  می باشد.

سیاه شدن یک طرف صفحه تلویزیون :

 خراب شدن و سوختن پیکسل ها سوختگی و خرابی پنل تلویزیون یا خرابی بک لایت ها از جمله علت های خرابی در تلوزیون ها است. علت این مشکل خرابی در یکی اجزای اصلی تلویزیون اتفاق خواهد بود که  لازم است در صورت خرابی حتما با نمایندگی ها و تکنسین های مجرب در حصار امیر تماس برقرار کنید تا در صدد حل مشکل آن قرار بگیرند.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

با توجه به پیشرفت تکنولوژی  و رشد هر روز آن و استفاده از آن در ساخت وسایل الکترونیکی، مراکز تولید کننده درصدد هستند تا محصولات کارآمدتری در اختیار کاربران قرار دهند. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات و اختلالات دستگاه های پیشین را برطرف نمایند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده میگردد، به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشاره کرد.

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

یکی از رایج ترین مسئله و مشکلاتی که اکثرکاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن رو به رو می شوند. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی گردد. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل است.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون بوده که معمولا گران ترین بخش در این دستگاه هاست. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران به شمار می آید. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نخواهید شد و باید آن را تعویض کرد. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز است تا با تخصص و دقت بالایی این عمل صورت گیرد.

قسمتی از تصویر تیره شده است:

 گاهی علاوه بر مشکل تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالا، کاربران با تیره شدن قسمتی از صفحه نیز مواجه می شوند. این اتفاق گاهی در قسمت های مختلف صفحه نمایش رخ می دهد، به عنوان یکی دیگر از نگرانی های این افراد شمرده می گردد.

 یکی از مشکلات بک لایت را می توان این موضوع دانست در صورتی که صفحه دچار ضربه نشده باشد، چرا که  علت این حادثه مربوط به بخشی از  LED BAR که خاموش گردیده، می توان با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص آن را تعمیر کرد، اما معمولا اگر صفحه ضربه خورده باشد، پنل باید تعویض گردد که کاربر با هزینه بالایی رو به رو خواهد شد.

خدمات تعمیرگاه تخصصی تلویزیون فدک در تهران

امروزه ارائه سرویس های فنی و مناسب یکی از نیاز های افراد در شهر ها به شمار می آید. با این حال کیفیت خدمات و ارائه سرویس به موقع و با کیفیت بسیار اهمیت بالایی دارد.

تعمیرگاه تخصصی فدک در حصار امیر با همراه داشتن کارشناسان و تعمیرکاران مجرب حرفه ای و متخصص  می تواند تعمیر تلویزیون های شما را در محل و در منزل زیر نظر خودتان به صورت حرفه ای و منصفانه ترین هزینه رفع کند. این کار علاوه بر صرفه جویی وقت و هزینه شما می تواند تلویزیون شما  را به بهترین نحو تعمیر نماید. این تعمیرات تحت نظر اتحادیه و با ارائه ضمانت کیفی برای شما عزیزان صورت می گیرد. متخصصین ما سعی دارند تا با ارائه به وقت و منظم علاوه بر برطرف کردن مشکل شما عزیزان لذت ویژه ای از سرویس دهی و خدمات را برای شما دوستان فراهم نمایند.